Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR v Istanbulu: Podporujeme podnikání na mezinárodní úrovni!

logo_EDED.png Zástupci Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vyrazili do Istanbulu, kde se svými zahraničními partnery z Turecka, Itálie, Řecka a Slovinska podnikli další krok v projektu zaměřeném na podporu spolupráce mezi Tureckem a Evropskou unií. 

Projekt, nazvaný Entrepreneurial Development with European Dimension (E.D.E.D.), cílí na podporu spolupráce mezi všemi sektory občanské společnosti zúčastněných zemí a rozvoj podnikání. Součástí projektu je organizace workshopů zaměřených na podnikání, připravení studijních materiálů pro současné i budoucí podnikatele nebo rozšiřování informací o možnostech využívání ochranných známek. Do projektu se zapojují i střední a vysoké školy. 

V Istanbulu proběhlo již o páté setkání, které následovalo studijní cesty do Slovinska, Řecka, Turecka (Aydin), a Polska. Součástí třídenního programu (19. - 21. října) byly přednášky předních tureckých odborníků na témata související s rozvojem podnikání a podporou nových podnikatelů. Na programu byla i návštěva slavné Bosporské univerzity, která se může pochlubit specializovaným centrem pro podnikání. Zahraniční hosté se také setkali s místopředsedou Istanbulské průmyslové komory.

Hlavní událostí setkání byla mezinárodní konference, na které se v hojném počtu sešli jak současní a budoucí podnikatelé, tak i vysocí funkcionáři tureckých státních orgánů a obchodních organizací. Účastníci si vyslechli informace o vývoji tureckého podnikání od výkonného ředitele organizace pro mladé podnikatele (TOBB), na konferenci přednášel i předseda Istanbulské obchodní komory nebo odborník na lokální produkty a ochranné známky, jejichž zavádění znamená pro Turecko velký krok pro další spolupráci s Evropskou unií.

Zástupci AMSP ČR spolu s dalšími zahraničními partnery představili výsledky své práce a seznámili turecké podnikatele a ostatní zájemce s možnostmi zakládání firem a investování v České republice. Na závěr dokonce s tureckými podnikateli diskutovali o možnostech otevření nové spolupráce.

Do úspěšného uzavření celého projektu chybí už jen dvě setkání. První z nich proběhne pod taktovkou AMSP ČR a odehraje se již v polovině listopadu v Praze. Zahraniční návštěva bude mít mimo jiné možnost navštívit největší podnikatelskou událost roku, kterou je Den podnikatelů České republiky, a vyměnit si své zkušenosti s významnými představiteli českého byznysu. Druhou a závěrečnou studijní návštěvu pak uspořádají italští partneři.  


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.