Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR se připojuje k projektu Rekonstrukce státu

Dneškem startuje projekt Rekonstrukce státu, jehož cílem je prosadit do konce tohoto volebního období řadu opatření v legislativě, která mají napomoci zlepšení tíživé situace v naší zemi v oblasti korupce. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se k tomuto projektu připojuje a vyzývá své členy, aby mu věnovali pozornost.

AMSP ČR uvítala možnost stát se partnerem projektu Rekonstrukce státu a podporuje všechna níže uvedená opatření navržená v rámci projektu, neboť jsou plně v souladu se zájmy podniků a živnostníků, které Asociace jako své členy zastupuje a hodlá je do projektu zapojit v co nejvyšší míře, a to:

 1. Průhledné financování politických stran a volebních kampaní
 2. Elektronická majetková přiznání ke dni nástupu do funkce
 3. Smlouvy na internetu
 4. Zrušení anonymních akcií
 5. Odborné nominace do dozorčích rad
 6. Odpolitizování státní správy
 7. Státní zastupitelství bez politických zásahů do vyšetřování
 8. Průhledný legislativní proces
 9. Rozšíření kontrolních pravomocí NKÚ 

Rekonstrukce státu není petice, manifest nebo politické hnutí

Rekonstrukce státu není nové hnutí, jednorázová petice nebo politická strana. Jedná se o společný program poslanců a senátorů, řady renomovaných expertů, byznysmenů, komor a svazů, protikorupčních organizací a regionálních podporovatelů, který má devět jasných cílů.

Podporou Rekonstrukce státu podporujete tyto cíle, nikoli jednotlivé účastníky celého projektu. Všichni, kdo se na rekonstrukci podílí, si uvědomují, že pro omezení korupce je třeba ve veřejném zájmu spolupracovat bez ohledu na osobní vztahy, politické názory nebo partikulární zájmy.

Rekonstrukce státu se snaží zabránit kleptokracii 

Korupce v Česku není nahodilým selháním jedinců, ale má rozměry kleptokracie: mnohé demokratické instituce jsou paralyzovány spletenci politiků, úředníků a podnikatelů.

To by nebylo možné v prostředí, kde by zákony bránily černému financování politiky, neprůhlednému utrácení veřejných peněz nebo politickým zásahům do vyšetřování.

O projektu Rekonstrukce státu

 1. Rekonstrukce státu je společný program pro omezení korupce, která dnes svým rozsahem ohrožuje legitimitu demokratického systému.
 2. Cílem Rekonstrukce státu je dát protikorupčním reformám v České republice nový impulz a ještě v tomto volebním období přijmout 9 realistických legislativních opatření – Restů.
 3. Za Rekonstrukcí státu stojí dvacet renomovaných protikorupčních organizací v čele s Transparency International, Ekologickým právním servisem a Oživením.

Zapoj se 

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR dlouhodobě usiluje o zvýšení transparentnosti a omezení možností korupce nejen v oblasti veřejných zakázek, ale v oblasti podnikání obecně. Byli to právě podnikatelé, kteří se v rámci průzkumu provedeného Asociací v únoru 2010 vyjádřili velmi kriticky k rozbujelé korupci v oblasti veřejných zakázek a vyvolali tak všeobecnou diskusi na téma transparentnosti. O skutečnosti, jak je společnost a veřejná sféra prorostlá korupcí, vypovídá odpověď 60 % respondentů, kteří se vyjádřili, že veřejnou zakázku není možné získat bez provize nebo úplatku. Téměř polovina (44 %) podnikatelů by byla ochotna veřejně vystoupit v případě, že se dozvědí o korupčním jednání, i když to pro ně znamená velké riziko ohledně šancí na další zakázky. Průzkumu se zúčastnilo 547 respondentů - majitelů malých a středních firem s 5-250 zaměstnanci z oborů průmysl, služby a stavebnictví z celé České republiky. Vzorek oslovovaných firem byl stanoven dle odborné metodiky ČSÚ. Dotazník byl sestaven ve spolupráci s protikorupční organizací Transparency International Česká republika. S celým průzkumem se můžete seznámit na webu AMSP ČR  http://www.amsp.cz/4-pruzkum-amsp-cr-nazory-podnikatelu-na-korupci

S cílem tuto situaci změnit se Asociace podílela jak na práci expertní skupiny pro transparentní veřejné zakázky, tak i na vytváření Platformy pro transparentní veřejné zakázky a Koalice pro transparentní podnikání, jichž je členem. 

AMSP ČR vyzývá své členy, aby se v co nejširší míře zapojili do podpory projektu svými připomínkami a náměty.  

Kontaktní osoba pro tento projekt za AMSP ČR:

JUDr. Věroslav Sobotka

sobotka@amsp_cz, tel. 222 246 404

 

Více informací naleznete na www.rekonstrukcestatu.cz

Záznam tiskové konference k projektu Rekonstrukce státu - viz sekce AMSP ČR v médiích.

 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.