Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR pokračuje v jednáních s nejvyššími manažery státní správy a ústavními činiteli k zásadním opatřením pro podnikatele

Předseda Asociace Karel Havlíček a místopředsedkyně Pavla Břečková se setkali s novým šéfem Generálního finančního ředitelství Jiřím Žežulkou. Dále proběhlo setkání s předsedou rozpočtového výboru PSP ČR Václavem Votavou (ČSSD) a europoslancem Pavlem Teličkou (ANO). Projednána byla řada připravovaných opatření s dopadem zejména na drobné podnikatele.

Jednáním na GFŘ Asociace navazuje na velmi konstruktivní spolupráci, která probíhala s předcházejícím generálním ředitelem GFŘ Janem Knížkem. Zástupci Asociace otevřeli několik velmi aktuálních témat, která se v současnosti v nemalé míře dotýkají podnikatelů. Prvním z nich je příprava elektronické evidence tržeb, která zcela zásadně ovlivní tuzemský maloobchod a drobné služby a která se velmi intenzivně komunikuje rovněž na úrovni ministra financí  Andreje Babiše a jeho náměstkyně Simony Hornochové. AMSP ČR je připravena podporovat řešení, které bude mít nulové náklady, jednoduchou obsluhu a které nebude spojeno s účtenkovou loterií. Karel Havlíček k tomu dodává: “Bude se jednat o jedno z nejzásadnějších polistopadových opatření, které se dotkne mimořádného množství malých firem a je tedy nutné velmi dobře promyslet všechny dopady. Ty nebudou pouze ekonomické, ale i sociologické. Nejsem úplně přesvědčen, že velký tlak na časové zavedení celého systému, který by měl být funkční v roce 2016, je rozumný. Zavedení elektronického sledování tržeb musí  být kompenzováno mnoha dalšími benefity pro nejmenší firmy, což opět zabere určité úsilí a technická opatření.“


Dalšími projednávanými body byly některé konkrétní stížnosti regionálních podnikatelů na chování příslušných finančních úřadů, projednával se i další postup ve věci rozhodnutí Ústavního soudu o protiústavnosti zavedení celoplošných kaucí pro distributory pohonných hmot. Asociace připomněla, že byla od počátku proti tomuto opatření, byť si uvědomuje komplikovanost celé problematiky a dopady do výběru daní. AMSP ČR v tomto plně podporuje stanoviska svého kolektivního člena Společenství čerpacích stanic ČR.


Projednáno bylo rovněž řešení s ohledem na penalizační faktury navázané na dopady světové ekonomické krize, přičemž AMSP ČR navrhuje jejich odpuštění výměnou za doplacení celého dluhu vzniklého z těchto let.


V uplynulých dnech se předseda AMSP ČR Karel Havlíček setkal rovněž s předsedou rozpočtového výboru PSP ČR Václavem Votavou (ČSSD) a navázal tak na setkání s předsedou hospodářského výboru Ivanem Pilným (ANO). Asociace rovněž zahájila postupná setkávání s nově zvolenými  poslanci Evropského parlamentu, velmi konkrétní a věcné bylo setkání předsedy AMSP ČR s Pavlem Teličkou (ANO) a jeho týmem, které se již zaměřilo na operativní režim spolupráce a prosazování zájmů malých tuzemských firem v Evropském parlamentu.
Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.