Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR mobilizuje všechny resorty k podpoře venkova

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR pokračuje v mimořádné ofenzivě k integraci podpory obcí. Malé podnikání, fungující škola a kostel, minimální kulturní vyžití, dostupnost veřejné dopravy a lékařské péče jsou základními předpoklady toho, že z malých vesnic se nestanou skanzeny. AMSP ČR zapojuje do hry o mikroregiony postupně všechna ministerstva, přičemž vlajkovými loděmi podnikání fungující obce by se vedle tradičních zemědělských živností měly stát malý koloniál, hospoda a řemeslné služby. 

Po Ministerstvu práce a sociálních věcí, Ministerstvu financí, Ministerstvu průmyslu a obchodu, Ministerstvu zemědělství a Ministerstvu dopravy, kde vyjednáváme nové podmínky podpory pro podnikatele ve vesnicích do 500 obyvatel a v obcích v problematických regionech, angažujeme do hry o jejich udržitelnost i resorty školství a kultury. S oběma ministerstvy se v posledních dnech vyjednávala jejich role v integrovaném systému podpory českého venkova, kterou Asociace iniciuje napříč politickými stranami. Projekty AMSP ČR Malý obchod, Svou cestou, Rodinná firma nebo zvýšená aktivita Asociace pro podnikající církev jsou v posledních měsících cíleně zaměřeny zejména do nejmenších regionů. Na to naváže největší podnikatelský čin příštího roku – Rok řemesel – kde pod koordinací Asociace propojujeme 20 řemeslných cechů zahrnujících 35 profesí. Základním pilířem podpory řemesel přitom budou hlavně regionální akce, kterých s jednotlivými cechy připravujeme na příští rok více jak dvacet.

 

Karel Havlíček, předseda AMSP ČR k tomu uvádí: „Udržitelnost aktivního života na venkově se musí stát prioritou každého, kdo má v tuzemsku jakýkoliv vliv. Hrozba přesunu obyvatel do měst a vylidňování vesnic by se negativně nedotkla pouze malého podnikání, ale prakticky všech. Příklady Španělska, Portugalska, Řecka ale i části Francie, kde se z mnoha vesnic stávají skanzeny, jsou velkým varováním jak nepostupovat, “ a dodává: „Drobné živnosti, jejichž zdanění by se mělo pohybovat na technické nule, jsou nejen zdrojem nezbytných služeb v obcích, ale udržují tam i sociální smír a snižují míru nezaměstnanosti. Aby to ale mělo efekt, do hry musíme dostat všechny zainteresované strany. Příkladem může být poslední aktivita VZP a resortu zdravotnictví, která podpořila lékaře v odlehlých oblastech zlepšením ekonomických podmínek spolupráce.“


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« únor »
  Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.