Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR jednala s ministryní pro místní rozvoj: Výzvy operačních programů ve druhém čtvrtletí. Zákon o veřejných zakázkách připraven.

Předseda Asociace malých a středních podniků ČR Karel Havlíček a její místopředseda Jiří Belinger se oficiálně setkali s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Jedním z nejsledovanějších témat posledních týdnů je časový horizont přípravy výzev OPPIK, které připravuje MPO.

Ministryně Šlechtová poměrně  podrobně popsala aktuální výsledky vyjednávání s Evropskou komisí. Potvrdila stanovisko Komise, že do doby vyřešení otázek kolem služebního zákona nedojde ke schválení žádného českého operačního programu, tedy ani tolik očekávaného Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK), který jinak MPO řádně dokončilo a předalo Komisi k posouzení. MMR nicméně potvrdilo, že je možné v určitém  režimu dohodnutém naší vládou začít výzvy vyhlašovat, zejména potom tzv. prioritní osu 1 (Rozvoj VaV pro inovace) a prioritní osu  2 (Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti MSP). I přes vyjednávací problémy s EK je tedy  reálné ve druhém čtvrtletí postupně zahájit jejich vyhlašování.

Dalším tématem byl časový harmonogram schvalování a zapojení AMSP ČR do připomínkování nového Zákona o veřejných zakázkách. Ministryně potvrdila, že nejzazší termín uvedení ZVZ je 18/4/2016. Zástupci AMSP ČR se ujistili, že klíčové požadavky malých a středních podniků na chystaný zákon jsou v jeho znění zaneseny. Místopředseda AMSP ČR Jiří Belinger následně představil aktivity AMSP ČR při budování infrastruktury vodních cest jako nástroje nejen turistického ruchu, ale rovněž rozvoje podnikání při zabezpečování drobných služeb v regionech. Asociace zpracuje požadavky pro MMR, které následně navrhne formu spolupráce i v této oblasti.

Karel Havlíček shrnuje výsledky jednání s ministryní Karlou Šlechtovou: „Jednání bylo věcné a velmi konkrétní. Musím objektivně uznat, že ministerstvo stihlo v posledních týdnech odvést opravdu hodně práce, a to jak v oblasti koordinace přípravy čerpání strukturálních fondů, tak v přípravě nového Zákona o veřejných zakázkách. To, že je zákon de facto napsán, mě velmi příjemně překvapilo. Nemám pocit, že by se nyní cokoliv zdržovalo. Naše pozice vůči Evropské komisi s čerpáním fondů je historicky takřka tragická  a v dané chvíli nám to Komise náležitě dává na vědomí. Přesto je šance, že se ještě tento rok budou prostředky z výzev určených pro MSP čerpat.“


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.