Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR dobývá Floridu: Brána pro podnikatele do Latinské Ameriky

Čtvrtá nejbohatší země Spojených států, osmnáctá nejvyspělejší ekonomika světa, druhá největší koncentrace zahraničních firem v USA, země klastrů, technologických parků, pětiprocentní korporátní daně a hlavně nejvýznamnější světová brána do Latinské Ameriky. To je současná Florida. Oficiální vládní delegace vedená místopředsedou vlády  Pavlem Bělobrádkem, za účasti předsedy AMSP ČR Karla Havlíčka, vrcholových představitelů českých univerzit, výzkumných organizací a byznysu v těchto dnech otevírá dveře českým podnikatelům jak do oblasti nových technologií, tak do celého latinského světa.  

Desítky návštěv podnikatelských inkubátorů, byznys center, podpůrných vládních organizací, univerzit, technologických parků a výzkumných pracovišť v Miami a Orlandu, včetně jednání s klíčovými politickými činiteli země, si dala za cíl podnikatelsko-vědecká mise, která v těchto dnech reprezentuje Českou republiku na Floridě.  Klíčový stát USA nejenže patří do elitní světové dvacítky ekonomicky nejvyspělejších regionů, ale je současně největším světovým obchodním partnerem středoamerických a  jihoamerických zemí. Za vše mluví fakt, že z prvních dvanácti nejdůležitějších obchodních destinací Floridy je jich devět z Latinské Ameriky, přičemž se mezi ně dokázaly vklínit pouze Čína, Japonsko a Německo. Naprostým šampiónem obchodních aktivit pro Floridu je Brazílie, se kterou má pětinásobně větší obchodní výměnu než v pořadí s deseti dalšími zeměmi dohromady.

Veškeré obchodní nebo investiční poptávky směřující ke Floridě mohou podnikatelé směřovat na mail amsp@amsp_cz (Předmět: Florida) nebo přímo na pobočku Enterprise Florida Czech and Slovak Office, U Prašné brány 1078/1, Praha 1, kotik@becker-poliakoff_cz )

 

AMSP ČR je v USA dlouhodobě aktivní v New Yorku, kde v roce 2015 připravila společně se společností Meopta první, privátní obchodní centrum pro malé a střední podniky v USA. Projekt MeoHub (http://www.meohub.com/ ) se osvědčil a v tuto chvíli se připravuje již druhé kolo , v rámci kterého dostane opět několik dalších českých subjektů vstupenku do USA. V polovině dubna připravuje proto AMSP ČR Czech Business Weekend in NewYork II. Informace o Czech Business Weekend I: http://www.amsp.cz/czech-business-weekend-in-new-york .

 

 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.