Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR: Desatero podpory MSP na stole, nyní půjdeme po každém ministrovi jako pes po špeku

Z tvrzení „podporujeme malé a střední podniky“ se začíná stávat celospolečenské klišé, které se rozhodla AMSP ČR, jako vedoucí organizace hájící zájmy českých malých firem,  rázně změnit.  Desítky koncepcí, strategií, pracovních a řídících výborů vytvářených za účelem široké podpory segmentu firem, který generuje téměř 40% HDP, nepřináší žádné výsledky. Prakticky každá vláda si z pomoci malým podnikatelům dělala doposud pouze výkladní skříň svých aktivit, které ovšem končily s nevalnými výsledky. AMSP ČR se rozhodla zažitý systém připomínající spíše blamáž než podporu změnit a vytvořila dokument nazvaný „Jízdní řád podpory MSP,“ který v uplynulých týdnech představila klíčovým českým ministrům, členům parlamentu a šéfům rozhodujících agentur a státních organizací ovlivňujících podnikatelské prostředí.

Jízdní řád je dvoustránkový výčet nejdůležitějších úkolů, které by měla současná koalice vůči podnikatelům zvládnout. Poprvé vychází z požadavků Evropské unie, které jsou ovšem překlopeny do reálných tuzemských problémů a rovněž poprvé se cílové úkoly rozlišují na dopady do jednotlivých segmentů MSP. 

Předseda asociace Karel Havlíček k tomu dodává: „Dokážeme, že segment malých podnikatelů nepotřebuje sáhodlouhé strategie, ale že se jeho deklarovaná podpora dá vyřešit s jedním listem papíru, selským rozumem a akceschopným aparátem ministerstev. Děsím se dalších pracovních výborů a jiných setkání, které jsou přehlídkou ztraceného času, pózováním pro média, ale bez konkrétního výsledku. Jízdní řád a tzv.Desatero úkolů je připraveno natolik jednoduše, že jej musí pochopit každý. Malý počet  úkolů je navíc i proto, že musíme bohužel vycházet z krátké životnosti každé doposud existující vlády.“ 

AMSP ČR si cení toho, že se s materiálem již začalo na jednotlivých ministerstvech pracovat a že až na technické detaily byly všechny požadavky všemi koaličními partnery v nejvyšším zastoupení přijaty. „V žádném případě se ale nespokojíme  s ujištěním, že se máme vzájemně rádi a že se ministři pokusí body plnit. V dobrém slova smyslu půjdeme po každém ministrovi jako pes po špeku a nedáme mu chvíli klidu, dokud Desatero nedotáhneme do přijatelného cíle. Objektivně ale musím říci, že spolupráce s vládou je zatím na nadstandardní úrovni.,“ upřesňuje nejbližší plány Havlíček.


Jízdní řád podpory MSP ke stažení:

Jizdni_rad_podpory_MSP.pdf Jizdni_rad_podpory_MSP.pdf (148,90 KB)


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.