Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR ambasadorem českých podnikatelů v USA

Dalších nejméně pět firem vypraví do USA ještě v tomto roce AMSP ČR. Centrum pro naše podnikatele MeoHub, za nímž stojí američtí investoři Rausnitzové a AMSP ČR,  přivítalo  na podzim 2015 první tuzemské podnikatele.  Projekt má velký úspěch, a proto připravujeme zázemí pro další zájemce. Každá vybraná firma  získává na rok podporu ve výši okolo 3 milionů korun v podobě kanceláří a skladů nedaleko Manhattanu, dále právní a marketingové poradenství.  V dalším projektu připravuje AMSP ČR kapitálový fond pro naše start up firmy v USA a rovněž první inkubátor pro americké firmy u nás. Detaily dojednával předseda AMSP ČR tento týden v New Yorku. 

Firmy, které zahájily v minulém roce svoje aktivity v MeoHubu, začínají získávat první obchodní body. Holík Int., Bushman, Therapia nebo například  Betacontrol začínají navážet první kontejnery do USA a po půl roce tvrdé práce připravují první kontrakty. Jedním ze zákazníků se dokonce stává věhlasný Amazon. Pod gescí manažerů Meopty USA se tak začíná naplňovat první etapa ambiciózního projektu rodiny Rausnitzů a AMSP ČR. Projekt je financován výhradně z privátních zdrojů, bez koruny státní podpory a je založen na success fee, které v případě úspěchu náleží všem partnerům projektu.  Pokračujeme i v roce 2016 a do září máme ambici  vypravit další pětici podnikatelů do New Yorku. Detaily k výběrovému řízení jsou k dispozici na www.meohub.com nebo u manažerky MeoHubu Jaroslavy Němcové j.nemcova@meopta_com .

 

Součástí návštěvy předsedy AMSP ČR Karla Havlíčka v New Yorku  bylo i jednání o projektu pro začínající podnikatele, kteří hledají kapitál pro svůj rozvoj. AMSP ČR začíná pro nadějné start up firmy v oblasti nových technologií připravovat speciální kapitálový fond, který jim umožní nastartovat na trhu v USA. Po několika měsících v tzv. pre-inkubátoru v New Yorku budou nejnadějnější projekty přesměrovány do profesionálních amerických akcelerátorů a inkubátorů. AMSP ČR jde ale i opačným směrem a připravuje projekt, v rámci kterého nabídne americkým malým a středním firmám inkubátor v České republice, které obchodně prováže s českými podnikateli a vědci.  Navazujeme tak na podporu mladých podnikatelů, kterou AMSP ČR dlouhodobě realizuje ve své platformě Svou cestou www.svou-cestou.cz .  

 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
53         1 2 3
1 4 5 6 7 8 9 10
2 11 12 13 14 15 16 17
3 18 19 20 21 22 23 24
4 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.