Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Aktuality v projektu „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí“

Projekt „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí“, který realizuje Fond dalšího vzdělávání (FDV), příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí, se řadí k nejúspěšnějším tuzemským projektům svého druhu a je určen především pro nezaměstnané, rodiče na a po rodičovské dovolené, absolventy a  osoby nad 50 let, tedy pro ty, kdo jsou na pracovním trhu znevýhodněni. Na začátku svého fungování si tento projekt vytyčil na nadcházející dva roky cíl uskutečnit 5000 stáží. Během pouhého roku se zaregistrovalo více než 25 000 uchazečů a téměř 7 500 poskytovatelů stáží. Zájem o praxi mezi lidmi je větší, než jsme očekávali, a proto jsme rádi, že nám rozpočet umožní uskutečnit více stáží, než bylo původně plánováno. Dle odhadu by se mohlo jednat až o tisíc stáží, takže by se finální číslo mohlo pohybovat kolem 6000.

investice_do_rozvoje_vzd__l__v__n___1.png

Registrace do projektu a zadávání stáží probíhá výhradně přes webové stránky www.stazevefirmach.cz v systému ASAP – Agendovém systému aktivit projektu, který slouží k propojení stážistů, poskytovatelů stáže a FDV. Registrace je bezplatná a nezávazná. Potencionální uchazeči zde naleznou stáže v rozmanitých oborech, od pozic z oblasti managementu, stavebnictví, strojírenství, sociálních služeb až po oblast elektrotechniky, cestovního ruchu či gastronomie. Poskytovatel stáže má po registraci možnost prostudovat jednotlivé šablony stáží, které jsou vytvářeny pro konkrétní typové pozice a představují základní rámec stáže, obsahují základní informace o stáži, požadavky na stážistu i na poskytovatele stáže, informace o výši celkově hrazených nákladů na stáž. Pod vybranou šablonou si poskytovatel vypíše kartu stáže, tj. konkrétní nabídku stáže, které podléhají režimům schvalování. Pro zájemce, kteří by rádi poskytli stáž, doporučujeme vypsat karty stáží ve schvalovacím režimu A, kam byla například nově přesunuta pozice Mechatronik. U pozic Finanční analytik, Finanční referent, Pracovník v sociálních službách přímé péče, Programátor NC strojů a Provozní došlo ke změně režimu z C na B a nově byly otevřeny pozice Manikérka, pedikérka a Masér. V tomto režimu se předpokládá schválení omezeného počtu karet.

Rádi bychom Vás upozornili na skutečnost, že režim schvalování karet stáží je aktualizován v pravidelných intervalech. V období mezi aktualizací tabulky, kterou naleznete na stránkách www.stazevefirmach.cz v sekci Aktuality nebo v Dokumentech pro poskytovatele dostupných po přihlášení do informačního systému ASAP, může dojít k naplnění kapacity dané šablony. Karty stáží jsou v rámci jednotlivých pozic schvalovány dle pořadí, v jakém byly vypsány, a v případě naplnění kapacity pak nemusí být schváleny všechny karty stáží.

Dále bychom rádi upozornili na možnost zveřejnění nabídky stáže na webových stránkách poskytovatele.


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« únor »
  Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.