Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


44. Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva 2015

44. ročník nejprestižnější a nejstarší floristické soutěže – Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva se uskutečnil ve dnech 13. a 14. května 2015. Soutěž vyhlašuje Svaz květinářů a floristů České republiky a spoluorganizuje ho se Střední školou zahradnickou a zemědělskou Antonína Emanuela Komerse, Děčín – Libverda.Děčínská kotva se v tomto roce konala pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. 

Mistrovství se letos přestěhovalo kvůli rekonstrukci nádvoří děčínského zámku do prostor Centra Pivovar. Nosné téma soutěže pod názvem „Floralfactory – aneb svatba ve staré továrně“ přilákalo k účasti 12 studentů středních odborných i vysokých škol v kategorii junior a 9 soutěžících z řad profesionálních floristů v kategorii senior. Soutěžící měli za úkol vytvořit ve čtyřech soutěžních úkolech oddávací stůl (senioři), přizdobit bistro stolek (junioři), svátečně přizdobit hrnkovou květinu k předáni peněz novomanželům, uvázat svatební kytici nebo dekoraci a vytvořit květinový sloup k ozdobení vstupu na svatbu. Všechny disciplíny měly být tvořeny s ohledem na téma a místo instalace v bývalé továrně – pivovaru.

V kategorii junior se děčínská škola radovala dvakrát, kdy její studentka Iva Bouzková zvítězila v celkovém pořadí a další děčínská studentka Veronika Linhartová obsadila třetí místo mezi juniory. Na druhé místo v kategorii junior dosáhla Marie Krupová ze Střední zahradnické školy Ostrava.

V kategorii senior již popáté zvítězil známý florista Jaromír Kokeš z Dambořic. Druhé místo patřilo Janu Miltovi z Květiny Milt , Plzeň a na třetí příčce stanula děčínská floristka Markéta Nagyová z Květiny Jindřiška, Děčín.

Zvláštní cenu od vydavatelství ProfiPress za nejkreativnější aranžmá získal Tomáš Hakl ze Střední školy zahradnické Kopidlno a Cenu děkana Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity obdržela studentka této školy, Irena Smutná.

V průběhu galavečera uvedlo vydavatelství ProfiPress společně s organizátory mistrovství do floristické síně slávy paní Jarmilu Veličkovou. Jarmila Veličková se narodila v roce 1942, studovala na zemědělském odborném učilišti v Lednici na Moravě, na Střední zemědělské technické škole v Bučovicích obor ekonomika a na SZTŠ v Ostravě-Zábřehu obor zahradník. Její životní cesta ji zavedla na Zahradnické odborné učiliště v Ostravě-Zábřehu, současnou Střední zahradnickou školu v Ostravě, kde se stala  mistrovou odborného výcviku,začala učit zelinářství a později učila a spoluvytvářela obor květinářství a vazačství. Jako nadšená zahradnice a praktička vedla i vazačský kroužek. Neúnavně připravovala svoje studenty na floristické soutěže jako Děčínská kotva, Flora Olomouc, či na soutěže v Piešťanech nebo v Bratislavě.
Jejím mottem vždy bylo: „Učitelé musí žáky pro práci nadchnout, zapálit pochodeň“.

Juniorským floristům dodala pro tajnou disciplínu hrnkové rostliny pod označením „Česká květina“ společnost Azalea Chlumec s.r.o., senioři dostali k tomuto úkolu krásné hortenzie od společnosti SEMPRA PRAHA a.s.

Návštěvníci Centra Pivovar měli možnost obdivovat soutěžní práce z krásných květin až do neděle 17. května, o představené květinové aranžmá byl ze strany veřejnosti velký zájem a Centrum Pivovar díky nim zaznamenal výrazný vzestup v návštěvnosti oproti běžným dnům.

IMG_6361_1_1.JPG


IMG_6407_2_2.JPG


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.