Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Česká kvalita může pomoci i začínajícím podnikatelům

Bohuslav Sobotka Ve čtvrtek 3. listopadu získalo dalších 19 produktů oprávnění užívat některou ze značek v Programu Česká kvalita. Ocenění převzali zástupci firem na slavnostním večeru pořádaném pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka a 1. místopředsedy Senátu Přemysla Sobotky, který také jedno z ocenění přijel osobně předat.

Mohlo by se zdát, že ocenění Česká kvalita jsou důležitá jen pro běžné spotřebitele. Ovšem není tomu tak. Česká kvalita, pokud se správným způsobem marketingově uchopí, může být velmi silným marketingovým nástrojem. Nejmarkantnější výhody nabízí účast v programu začínajícím, nebo méně známým podnikatelům, popřípadě těm, kdo uvádí na trh nový výrobek či službu.

Na každou novinku, která nepochází od renomovaného dodavatele, pohlíží trh s nedůvěrou. Proto je mnohem těžší prodat třeba i velmi kvalitní výrobek neznámé značky, než standardně kvalitní produkt, který již na trhu je po delší čas. A právě nedůvěru, kterou může obchodník či spotřebitel k novince cítit, může značka kvality pomoci rozptýlit. Co může zákazník chtít více, než vládním programem garantovanou jistotu, že výrobek, nebo službu, podrobila přísnému zkoumání autorizovaná zkušebna a prohlásila je za nadstandardně kvalitní?

Značka v programu Česká kvalita tak může velmi usnadnit pronikání na trh, označené zboží se nemusí tolik podbízet cenou a jeho dodavatel může v propagaci nezávisle ověřenou kvalitu komunikovat jako významnou konkurenční výhodu. Tato konkurenční výhoda se dá postavit do protikladu k nekvalitním, zejména asijským výrobkům, které zaplavují nejen český trh. Podle hlášení jednotného evropského systému RAPEX, který varuje před nebezpečnými výrobky, přichází na trh EU přes 52 % nebezpečných výrobků jen z Číny.

"Na nebezpečí, plynoucí z velkého množství nebezpečných výrobků z dovozu, které se objevují na našem trhu, je třeba neustále upozorňovat spotřebitele“, říká Robert Szurman, předseda Rady kvality ČR. "Jen systém RAPEX  letos v prvním pololetí nově zveřejnil více než 700 nebezpečných výrobků, které se objevily na trhu v zemích Evropské unie.  A více než čtvrtinu z nich tvoří hračky a další zboží pro děti."

Zejména výrobci zboží určeného dětem by se měli spolupodílet na osvětě a více upozorňovat rodiče na nebezpečí, které se za zdánlivě levnými hračkami, botičkami či oblečením z Asie skrývá. Rodiče si často myslí, že levnější zboží pro děti má pouze nižší životnost a na tu jsou – v zájmu nižší ceny – ochotni přistoupit. Ve skutečnosti je zde riziko vážného poškození zdraví, od doživotní deformace nohou, po obtížně léčitelné ekzémy, astma a další choroby.

Občané se bohužel při nákupu příliš spoléhají na stát. Věří, že by se nebezpečné zboží na trh nemělo dostat, a když, tak jen v ojedinělých případech. Osvětlit jim skutečný stav věcí je úkol nejen pro státní organizace, ale také pro každého českého podnikatele.

"Žádný stát na světě nemůže garantovat svým občanům, že je stoprocentně ochrání před nákupem nekvalitního či nebezpečného zboží. A jednou z cest, jak se můžou spotřebitelé sami před takovými produkty chránit je systém značek ověřené kvality, jakým je například v naší zemi Program Česká kvalita. Musíme ale nabídnout dostatečně široký sortiment oceněného zboží, aby měl zákazník, který kvalitu na trhu hledá, skutečně dostatečnou možnost výběru", vysvětluje Pavel Ryšánek, místopředseda Řídícího výboru Programu Česká kvalita. "To není jen úkol pro nás, ale i pro podnikatele, kteří by se měli o značky v Programu Česká kvalita více ucházet a nabízet kvalitní oceněné české zboží zákazníkům."

V programu Česká kvalita je nyní 20 značek, které umožňují ocenit prakticky jakýkoli kvalitní výrobek či službu. Stačí si na webových stránkách www.ceskakvalita.cz některou z nich vybrat, vyžádat si od jejího správce přihlášku a podmínky a podstoupit ověření kvality ve zkušebně. Program je podporován ministerstvem průmyslu a obchodu a provozován neziskovými organizacemi, takže náklady na získání značky sestávají prakticky jen z nákladů na ověřování kvality. Pokud je pak značka správně využita v marketingu, náklady se musí velmi rychle vrátit.

Seznam nově oceněných výrobků a služeb na Večeru s Českou kvalitou, 3. listopadu 2011:

Česká kvalita - Zdravotně  nezávadná obuv - bota pro Vaše dítě ŽIRAFA

Konsorcium T+M s.r.o.                                 kolekce dětské letní, celoroční a vycházkové usňové obuvi

DZO s.r.o.                                                           kolekce dětské vycházkové obuvi s pevným vedením paty

Česká kvalita – Práce postižených

Občanské sdružení Náruč,

sociální firma Modrý domeček                  projekt Modrý domeček - konkurenceschopný sociální podnik

Pestrá společnost o.p.s.                               kynologické služby pro zdravotně postižené

Česká kvalita – QZ – zaručená kvalita

Ing. Jaroslava Mudráková - Radetex       dětské bavlněné čepice s trendy designem

JITEX COMFORT s.r.o.                                   kolekce funkčního termoprádla

Česká kvalita – Osvědčeno pro stavbu

REHAU, s.r.o.                                                    okenní systém GENEO

LAUFEN CZ, s.r.o.                                           sanitární keramika značky JIKA

HOBAS CZ spol. s r.o.                                    trubky a kompletační prvky HOBAS

Česká kvalita – ESČ

ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o. elektrické ohřívače MBE a IBE

Lamela Electric, a.s.                                       silové kabely se zvýšenou odolností proti šíření plamene

Česká kvalita – Certifikované služby IT

NextiraOne Czech s.r.o.                                               IT služby - All in one Service

Česká kvalita – Bezpečné hračky

MALÝ GÉNIUS s.r.o.                                      pěnové koberce, puzzle a didaktické hračky

Česká kvalita – Hřiště-sportoviště-tělocvična-ověřený provoz

Městská část Praha 1                                    Sportovní hřiště, Masná ulice Praha 1

Statutární město Pardubice
Městský obvod Pardubice VII                    Víceúčelové zatravněné sportovní hřiště, Lesopark  J. Potůčka

Česká kvalita – Czech Made

Vinné sklepy Valtice, a.s.                             Rulandské modré, jakostní víno odrůdové

SaM silnice a mosty a.s.                                Mostní a silniční stavitelství

Švamberk.com, SE                                         Projektové financování výstavby a regenerací bytových domů, tvorba
projektů pro dotace, komplexní finanční poradenství

Česká kvalita – Q 21- prodejna 21. století

Karlova pekárna, s.r.o.                                prodejna Vaňkovka Brno

111108_CESKA_KVALITA_ZNACKY.jpg


Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
53         1 2 3
1 4 5 6 7 8 9 10
2 11 12 13 14 15 16 17
3 18 19 20 21 22 23 24
4 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.